SERGEJ SE PROVUKAO: Lacio je SADA mnogo MIRNIJI!

Više živaca imali su Lacijali.

Ekipa Lacija je poslednji polufinalista italijanskog kupa pošto je danas savladala Inter nakon produžetaka i penala. U regularnom delu je bilo 0:0, nakon produžetaka 1:1.

Možemo reći da je Lacio zasluženo prošao u polufinale gde će mu rival biti Milan. Drugi polufinalni par čine Fiorentina i Atalanta.

Na „Meaci“ neizvesno od samog starta, Lacio je bio nešto bolji rival, ali je propustio previše šansi već u prvom poluvremenu.

Imobile se ispromašivao, Handanović je od samog starta naglasio svima da može vrlo lako da bude igrač utakmice.

Rastao je u heroja, ali daleko od toga da je golman Lacija Strakoša bio nezaposlen.

Kandreva je imao jednu dobru šansu pred sam kraj utakmice, Strakoša je takođe briljirao, pa je prvih 90 minuta završeno bez golova.

Otišlo se u produžetke, a tamo na scenu stupa sjajni napadač Lacija Ćiro Imobile. Imao je i sreće, lopta se odbila od noge jednog igrača Intera i završila iza leđa Handanovića koji je konačno kapitulirao.

Do kraja prvo je sudija pokazao crveni karton Asamoi, a onda je posle VAR-a povukao odluku i dodelio mu žuti karton. Ključni detalj meča dešava se u 123. minutu utakmice kada Sergej pravi faul u kaznenom prostoru, Ikardi pogađa iz penala za 1:1. Stefan Radu je dobio crveni karton zbog konstantnog prigovaranja sudiji.